Voda840 111 118
Kabel. TV776 677 776
Silnice465 324 599

Volejbalový týdeník - 41. týden

titulni_obrazek Přečtěte si referáty z mistrovských utkání kadetek a žen z minulého víkendu.

Kadetky:

„Nejsou ty trubky vtělocvičně?“Pozeptal jsem se Vendy a tím prolomil ticho, které plnilo naše toužebné očekávání zbytku týmu. A taky že byly, vplné polní a připravené položit své životy za Žichlínek. Naskládali jsme se tedy do aut a vyrazili vstříc novým zážitkům. Evangelický chorál byl nahrazen alternativní hudbou zdílen současných hudebních interpretů. Dnešním soupeřem byla Polička. Včasný příjezd nás mile překvapil, a proto jsme prozkoumali okolí. Některá zděvčat hledala tělocvičnu takřka kilometr od správného místa… Nakonec jsme se všichni našli a zdárně se rozcvičili vpěkné, prostorné tělocvičně. Polička je pro nás novým soupeřem, vminulé sezóně jsme snimi nehráli. Nicméně zvýsledků minulé sezóny se dalo vyčíst, že pro nás budou vyrovnaným soupeřem. Sestava byla následující: blok: Michaela Martináková, Klára Sedláčková (hostování MT); smeč: Aneta Šenkýřová, Lucie Totušková; nahrávka: Kristýna Minářová; univerzál: Vendula Viskupičová, Nikola Greplová (hostování MT); libero: Kateřina Strohnerová.

Nástup do prvního setu byl značně rozpačitý, již tradičně se stává, že dámy vmodrých dresech začátek zápasů „darují“ soupeři, naopak jsou úderné vkoncovkách. Bohužel vprvním setu jsme se trápili a problémy dělali spíše sobě, nežli soupeři. I přes obětavost Venduly Viskupičové, které opět zahájila letecké manévry pro takřka ztracené míče, nebylo možné zvrátit nepříznivý set. Ve strachu zobnovení zranění kotníku jsme Vendulu museli stáhnout a do hry naskočila Nikola Greplová. Obě dívky zMoravské Třebové měly vPoličce svou Žichlínskou premiéru. Ve druhém setu byla hra o něčem jiném, na našich hráčkách bylo vidět, že hrát chtějí! Buch, buch, buch a stav 1:1. Třetí set Polička využila širokého spektra hráček obývajících lavičku a točila sestavou jak zběsilá. Bohužel jsme nebyli sosmi hráčkami (z čehož jedna byla libero) reagovat. Poslední a pro nás smrtící set gradoval ve vysokém tempu, kvidění bylo vidět velké množství chyb, ale i vynikajících herních variací na obou stranách. Posledním bodem vyhrála Polička. Následovala drobná pauza a občerstvení.

Druhý zápas nastoupila děvčata ze Žichlínka shlavami vzhůru a bylo to znát, komunikace na hřišti probíhala ve větší pohodě. Pole jsme měli výborné a dokázali jsme držet krok. Vlivem nevynucených chyb vpodání a místy i vnahrávce se nám nepodařilo odskočit a vytvořit si tím potřebnou rezervu kzískání vítězství vkaždém z hraných setů. 2:0 na sety vnáš prospěch potěšil. Byla znát únava, sety byly dlouhé, druhý set končil za stavu 33:31. Polička vpustila na hřiště svěží trojici hráček a ty nám zamotaly hlavu až na stav 2:2. Rozhodnout měl tie-break. Famózní nástup do zkráceného setu nám pokazil soupeř, který dokázal srovnat na 3:3. Strany jsme točili za nepříznivého stavu 6:8. Nedalo se nic dělat, sáhli jsme tedy pro zbraně nejtěžšího kalibru a snažili se zapomenout na předešlé chyby. Konečný stav 3:2 pro Žichlínek. Zasloužená výhra rozzářila úsměvy na tvářích všech děvčat. Opět vypjaté utkání do poslední chvíle… Nebojíme se domácího utkání, máme na děvčata zPoličky fintu. Jakou? Přijďte se podívat 21.01.2011…

Petr Matějka

Ženy:

TJ Sokol Žamberk : TJ Žichlínek 15. 10. 2011 jsme zavítaly do moderní tělocvičny v Lukavicích kposlednímu dvojzápasu podzimní části soutěže v sestavě: Monika Šulová, Marie Zemanová, Dana Gildainová, Martina Šemberová, Zuzana Jovaševičová, Zdenka Janečková, Renata Paďourová a oslavenkyně Tereza Skulová. K prvnímu zápasu jsme (po ranní kávě v šatně) nastoupily v dobré náladě, která se odrazila i na celkovém herním projevu. Pokud jsem dosud neměla mnoho důvodů ke chvále, mohu nyní bez jakýchkoliv výčitek napsat, že jsme podaly skvělý výkon. Na síti jsme si dokázaly poradit svýškovou převahou soupeřek, držely jsme si organizovanou hru v poli, ale hlavně jsme bojovaly a bavily se hrou samotnou. I přes ztrátu jednoho setu jsme uštědřily silnému soupeři zdruhé příčky tabulky porážku v poměru 3:1. Ve druhém zápasu jsme pokračovaly v nastoleném tempu. Avšak ve druhém setu nás zradila přihrávka a soupeřky nám ve skóre poodskočily na rozdíl 6 bodů. I přes mocné dotahování jsme druhý set těsně prohrály. V dalším setu se bohužel opakoval stejný scénář a dvě bodové série z podání soupeřek rozhodly vnáš neprospěch. I přesto jsme se nevzdaly a ve čtvrtém setu jsme se se soupeřkami přetahovaly o každý bod až na hranici vyčerpání. Vybojovaly jsme si vstupenku do tie-breaku, ve kterém se ale štěstí přiklonilo na stranu soupeřek a druhý zápas jsme prohrály nejtěsnějším možným způsobem 13:15. I přes hořkou příchuť prohry je nutno vyzvednout individuální výkony všech hráček i poděkovat za morální podporu spoluhráček z lavičky. Budeme se těšit, že jarní sezónou vás budeme provázet jenom podobně optimisticky laděnými příspěvky a rády vás uvidíme i na našich domácích zápasech.

Za VK Žichlínek žen: Renata Paďourová